(Ne)politici v politike

Autor: Štefan Kuffa | 30.1.2012 o 19:07 | (upravené 30.1.2012 o 20:54) Karma článku: 11,76 | Prečítané:  1264x

Hnutie Obyčajných ľudí a nezávislých osobnosti postavilo kandidátku 150 ľudí, z ktorých mnohí doteraz v politike neboli a žili svoje životy s ich každodennými problémami. Výčitka alebo otázka, ktorá často v tomto kontexte zaznieva je, či zvolení ne-politici - obyčajní ľudia  budú vedieť politiku robiť prípadne v nej čestne obstáť.

 

Ja som presvedčený, že áno.

Dôvod č.1. Za väčšinou z nás stoja roky práce, konkrétne skutky a pomoc druhým. Takýto ľudia nemusia sľubovať čo urobia, ak sa do parlamentu dostanú. Oni budú automaticky pomáhať ďalej, lebo ich celý život bol a je o tom. Doterajšie skutky sú dôležité lebo dávajú informáciu o tom, z akého podhubia budúci politik vyrastá a čo z neho v parlamente pravdepodobne vyrastie.

Dôvod č.2. Osobná integrita a zakorenenosť týchto ľudí, vyplývajúca často i z tvrdých životných skúseností je silnejšia ako vidina zisku, slávy alebo dočasnej moci.

Dôvod č.3. Skupina ľudí, i keď možno malá, spájaných ideálmi a túžbou po spravodlivosti dokáže vzdorovať akýmkoľvek tlakom. Aj preto, lebo nemajú politikou pokrivené charaktery a spája ich úprimný zápal za dobú vec.

Dôvod č.4. Vyšliapané chodníky a zaužívané formy správania nie sú garanciou správnosti a neomylnosti. Obnova a očista, ktorá je tak potrebná v každom spoločenstve, organizme či inštitúcii je prirodzená a potrebná.

Dôvod č.5. Viera. Viera v lásku, dobro, ľudskosť u mňa prameniaca bezpochyby z viery v Boha je mi tou najväčšou a najsilnejšou garanciou.  Garanciu  a silou nebáť sa postaviť zlu. Pomenovať ho a bojovať proti nemu. A je úplne jedno či je to v parlamente alebo mimo neho.

Preto si myslím, že ne-politici do politiky patria. Alebo sa azda niekto nazdáva byť rodeným politikom?

"Vzhľadom na to, že kandidujem ako nezávislý na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, považujem za dôležité upozorniť, že tento blog vyjadruje môj osobný postoj, a preto môže, ale nemusí byť v súlade s postojmi iných ľudí na našej občianskej kandidátke. V mnohých a hlavne zásadných názoroch sa všetci na kandidátke zhodujeme, sú však názory, v ktorých odmietame hrať falošnú hru na názorovú jednotu a otvorene priznávame aj názory rozličné. Túto skutočnosť však nepovažujeme za niečo, čo nás rozdeľuje, ale skôr za niečo, čo nás vzájomne obohacuje pri hľadaní cesty k pravde."

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?