(Ne)politici v politike

Autor: Štefan Kuffa | 30.1.2012 o 19:07 | (upravené 30.1.2012 o 20:54) Karma článku: 11,76 | Prečítané:  1264x

Hnutie Obyčajných ľudí a nezávislých osobnosti postavilo kandidátku 150 ľudí, z ktorých mnohí doteraz v politike neboli a žili svoje životy s ich každodennými problémami. Výčitka alebo otázka, ktorá často v tomto kontexte zaznieva je, či zvolení ne-politici - obyčajní ľudia  budú vedieť politiku robiť prípadne v nej čestne obstáť.

 

Ja som presvedčený, že áno.

Dôvod č.1. Za väčšinou z nás stoja roky práce, konkrétne skutky a pomoc druhým. Takýto ľudia nemusia sľubovať čo urobia, ak sa do parlamentu dostanú. Oni budú automaticky pomáhať ďalej, lebo ich celý život bol a je o tom. Doterajšie skutky sú dôležité lebo dávajú informáciu o tom, z akého podhubia budúci politik vyrastá a čo z neho v parlamente pravdepodobne vyrastie.

Dôvod č.2. Osobná integrita a zakorenenosť týchto ľudí, vyplývajúca často i z tvrdých životných skúseností je silnejšia ako vidina zisku, slávy alebo dočasnej moci.

Dôvod č.3. Skupina ľudí, i keď možno malá, spájaných ideálmi a túžbou po spravodlivosti dokáže vzdorovať akýmkoľvek tlakom. Aj preto, lebo nemajú politikou pokrivené charaktery a spája ich úprimný zápal za dobú vec.

Dôvod č.4. Vyšliapané chodníky a zaužívané formy správania nie sú garanciou správnosti a neomylnosti. Obnova a očista, ktorá je tak potrebná v každom spoločenstve, organizme či inštitúcii je prirodzená a potrebná.

Dôvod č.5. Viera. Viera v lásku, dobro, ľudskosť u mňa prameniaca bezpochyby z viery v Boha je mi tou najväčšou a najsilnejšou garanciou.  Garanciu  a silou nebáť sa postaviť zlu. Pomenovať ho a bojovať proti nemu. A je úplne jedno či je to v parlamente alebo mimo neho.

Preto si myslím, že ne-politici do politiky patria. Alebo sa azda niekto nazdáva byť rodeným politikom?

"Vzhľadom na to, že kandidujem ako nezávislý na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, považujem za dôležité upozorniť, že tento blog vyjadruje môj osobný postoj, a preto môže, ale nemusí byť v súlade s postojmi iných ľudí na našej občianskej kandidátke. V mnohých a hlavne zásadných názoroch sa všetci na kandidátke zhodujeme, sú však názory, v ktorých odmietame hrať falošnú hru na názorovú jednotu a otvorene priznávame aj názory rozličné. Túto skutočnosť však nepovažujeme za niečo, čo nás rozdeľuje, ale skôr za niečo, čo nás vzájomne obohacuje pri hľadaní cesty k pravde."

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?